object2115633306  +370 (41) 52-39-25

 

object1838431219 Papilės g. 3, LT-76196 Šiauliai

Veikla ,,Emocijos ir aš“

Šiaulių Petro Avižonio ugdymo centras dalyvaudamas sveikatos stiprinimo programoje ,,Sveika mokykla“ siekia ne tik fizinės sveikatos gerinimo, sveikos gyvensenos įgūdžių formavimo, bet ir psichosocialinės aplinkos sudarymo.

Veiklos tikslas: išmokti atpažinti, suvokti, įvardyti ir valdyti savo emocijas.

Veiklos uždaviniai:

  • mokyti vaikus atpažinti savo emocijas;
  • gebėti įvardinti savo emocijas;
  • rasti būdų įveikti neigiamas emocijas;
  • sudaryti sąlygas, skatinti vaikus būti aktyviais veiklų dalyviais;

Naudojamos priemonės:

  • emocijų kortelės;
  • žaidimas ,,Pagauk emociją“;
  • veidrodėliai ir emocijų veidukai;
  • emocijų pagalvėlės.

Veiklos dalyviai: 3-6 m. įstaigos ugdytiniai.

2021 m. balandžio mėn. Šiaulių Petro ugdymo centre vyko užsiėmimai ,,Emocijos ir aš“. Veiklose dalyvavo ,, Žirniukų“, ,,Naminukų“, ,,Smalsučių“, ,,Obuoliukų“ ir ,,Saulės zuikučių“ grupės vaikai.

Visų pirma vaikai, naudodamiesi emocijų kortelėmis, įvardino parodytas emocijas. Buvo atverčiamos emocijų kortelės, kurias vaikai turėjo įvardinti bei papasakoti, kada ir dėl kokių priežasčių jiems kyla šie jausmai.. Vėliau vaikai sugalvojo būdus, kaip įveikti neigiamas emocijas.

Antroji veikla – žaidimas ,,Pagauk emociją“. Naudodami meškeres vaikai ,,žvejojo“ įvairias emocijas. Ši veikla buvo ne tik svarbi jų pažinimui, bet ir suteikė vaikams daug džiaugsmo.

Trečiosios veiklos metu vaikams buvo išdalinti veidrodėliai ir demonstruojami ,,emocijų veidukai“. Vaikai, išvydę demonstruojamą emociją, savo veidrodėliuose ją bandė atkartoti. Ugdytiniai dar kartą prisimininė visas emocijas, bei patys bandė pavaizduoti įvairius jausmus veidrodėlyje.  Vaikai suprato, kaip atrodo jų veidai, kokie jie yra pikti ar susierzinę, mieguisti ar linksmi.

Paskutinės veiklos metu ugdytiniai turėjo išsirinkti draugą, su kuriuo bendrai pasitarę turi atversti vieną emocijų pagalvėlę. Kiekviena vaikų pora atsivertė po pagalvelę, įvardino joje pavaizduotą emociją ir ją rideno vienas kitam.  Ši veikla ne tik pagilino vaikų žinias apie emocijas, bet ir subūrė bendrai sportinei veiklai.

Po veiklų mažieji aktyviai dalinosi savo emocijomis ir jausmais. Jie pagilino žinias apie emocijas ir jausmus. Išmoko jas įvardinti bei nurodyti priežastis, dėl ko jiems kyla vienokios ar kitokios emocijos. Ugdytiniai ieškojo būdų, kaip įveikti negatyvias emocijas, tuo pačiu jie mokėsi draugiškumo.

Socialinė pedagogė Rūta Čekanauskienė, visuomenės sveikatos specialistė Jordana Kurtinaitienė, auklėtoja Jurgita Kvietkauskienė

Balandžio 7 -oji Pasaulinė sveikatos diena

Balandžio mėnesį Šiaulių Petro Avižonio ugdymo centro ugdytiniai aktyviai, kūrybingai ir išradingai paminėjo Pasaulinę sveikatos dieną. Vaikams buvo papasakota kokiomis ligomis nesusirgti, saugoti ir stiprinti sveikatą, ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius. Supažindinti kokiomis ligomis serga pasaulio žmonės ir kam reikalingi skiepai. Pažiūrėję filmuką „Begemotas kuris bijojo skiepų“, jie sužinojo kad skiepytis galima nuo gripo, erkinio encafalito, covid-19 ir kitų ligų. Vaikams pamatuotas kraujo spaudimas  matavimo aparatu, mokėsi suteikti pirmąją pagalbą susižeidus, patys turėjo galimybę pabūti gydytojais.

Visuomenės sveikatos specialistė Jordana Kurtinaitienė

Akcija „Judrūs vaikai – gamtos vaikai“

Balandžio 27 dieną centro kiemelyje vyko akcija „Judrūs vaikai – gamtos vaikai“, skirta sveikesnės aplinkos kūrimui bei sveiko gyvenimo būdo puoselėjimui,
paįvairinant kasdieninę veiklą netradicine veikla. Sporto komandos suorganizuota akcija mažiesiems, panaudojant įvairias netradicines priemones: kartono dėžes, plastiko butelius, popierinius ritinėlius, malkos judriai estafetei. Prieš rungtis atlikta linksmoji mankšta išlaikant saugius karantino reikalavimus. Pasibaigus
akcijai lauke visos netradicinės priemonės buvo surūšiuotos pagal paskirtį ir nuostata: gyventi švariau ir sveikiau.

Visuomenės sveikatos specialistė Jordana Kurtinaitienė

Labaduko joga

„Labadukui“ buvo didelis malonumas pakviesti vaikus į žvalinančią kelionę, į džiaugsmingą jogos pasaulį. Gamta apdovanojo vaikus smalsumu, ryškesnio suvokimo jausmu, gyva vaizduote, todėl juos traukia stebukliniai pasakojimai, mėgdžiojimas ir „vaidinimas“, apsimetimas kuo nors, taip pat jie be galo žavisi eksperimentais ir įvairove. Jogos pozų ir judesių, kilusių iš aplinkinio pasaulio, metu tempiamas kūnas ir greta to judėjimas yra sąmoningai derinamas su kvėpavimu bei atsipalaidavimo technikomis, kad teigiamą poveikį patirtų tiek kūnas, tiek protas vienu metu. Dalyvavo „Nykštukų“grupės ugdytiniai, auklėtoja Jolanta, auklėtojų padėjėjos Vilma ir Daiva.

Informaciją parengė vyresnioji auklėtoja Jolanta Romanovaitė

„Žiemos olimpiada 2021“ Šiaulių Petro Avižonio ugdymo centre startavo sausio 25 dieną ir finišavo vasario 5 dieną. Tikslas – tenkinti vaikų fizinio aktyvumo poreikį išbandant žiemos sporto
šakas. Žiemos olimpiados akcentas „Olimpiniai žiedai“, atlikti panaudojant skaitmenines technologijas, STEAM elementus, antrines žaliavas, žaislus, ir sportinį inventorių. Visi vadovavosi
žiemos olimpinių žaidynių principu – svarbu dalyvauti, o ne nugalėti.

ŠVSB specialistė ir sporto-sveikatingumo komanda

         Pasaulinė sniego diena ugdymo centre vyko sausio 18–22 dienomis. Kadangi lauke buvo geras žiemiškas oras, vaikai nemažai eksperimentavo su tikru sniegu, naudodamiesi formelėmis statė statinius, juos spalvino guašu, stebėjo, kaip tirpstant sniegui maišosi spalvos ir išgaunami vis nauji atspalviai. Išbandė sušalusio ledo subtilybes, piešė ant jo kurdami nuostabius paveikslus, panaudodami įvairiausią gamtinę medžiagą bei sušaldė lede uogas ir stebėjo įvairiausių raštų mandalas. Sušaldė balionuose bei įvairių formų indeliuose spalvotą vandenį, iš kurių pavyko pastatyti pasakiškas, spalvotas pilis. O kadangi karantino laikotarpis, kiti ugdytiniai sniego džiaugsmais dalinosi puikiomis akimirkomis iš namų. Šis paprastas žiemiškas džiaugsmas  ne tik padovanojo vaikams daug smagių akimirkų, bet ir padėjo įgyti naujų patirčių.

ŠVSB sveikatos specialistė Jordana Kurtinaitienė

PARTNERIAI
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Bitė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Bitė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Sigutė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Sigutė”
Šiaulių lopšelis darželis ,,Žilvitis”
Šiaulių lopšelis darželis ,,Žilvitis”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Gluosnis”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Gluosnis”
Šiaulių lopšelis – darželis ,,Coliukė”
Šiaulių lopšelis – darželis ,,Coliukė”
Klaipėdos regos ugdymo centras
Klaipėdos regos ugdymo centras
Panevėžio regos centras ,,Linelis”
Panevėžio regos centras ,,Linelis”
Sveikatiada
Sveikatiada
Sveika mokykla
Sveika mokykla
Lietuvos mažųjų žaidynės
Lietuvos mažųjų žaidynės