object2115633306  +370 (41) 52-39-25

 

object1838431219 Papilės g. 3, LT-76196 Šiauliai

Nacionalinės švietimo agentūra įgyvendina projektą „Inovacijos vaikų darželyje“ (Nr. 09.2.1-ESFA-V-726-01-0001). Aurelija Leišienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, ir Asta Žvigaitienė, ikimokyklinio-priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė, praėjo atranką ir šiuo metu dalyvauja projekto mokymuose.

Projekto tikslas – gerinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo praktiką skatinant pokyčius švietimo įstaigų veikloje.

MOKYMŲ NAUDA:

ugdytiniams – įdomios, įvairiapusiškos veiklos ir daug naujų patirčių.

Įstaigai  – gaunama naujausia informacija apie ikimokyklinio ugdymo metodikų atnaujinimą ir praktiškai išbandytos rekomenduotos veiklos.

Dalyviams ir kolegoms – asmeninis profesinis tobulėjimas ir gerosios patirties sklaida.

Į veiklų išbandymą per 2020 m. rugsėjo-lapkričio mėnesius bus įtraukiamos įvairaus amžiaus grupės, todėl labai tikimės tėvelių palaikymo, įsitraukimo, pagalbos.

Informacija apie mokymus ir išbandomas veiklas bus nuolat atnaujinama, todėl sekite skiltį „Inovacijos vaikų darželyje“.

Pasidaliname 2020-09-17 Kaune vykusios pirmosios mokymų dienos akimirkomis.

 

Besidomintiems daugiau informacijos apie projekto mokymus https://www.nsa.smm.lt/2020/04/28/projektas-inovacijos-vaiku-darzelyje-kviecia-dalyvauti-mokymuose/

 

Informaciją parengė Aurelija Leišienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

 

 „Boružėlės nuotykiai“

2020 m. rugsėjo paskutinę savaitę „Obuoliukų“ grupės ugdytiniai leidosi į „Boružėlės nuotykių“ paieškas. Toks metas, kai boružėlės jau reikia paieškoti ar net įsivaizduoti, bet taip net įdomiau! O boružėlė slėpėsi dėžėse, kurių sagtys tapo tikromis kliūtimis pamatyti, kas viduje. Boružėlė apgyvendinta grupėje, klausyta apie ją pasaka, analizuota paveikslėliuose. O tada!!! Čiupt už telefonų ir į boružėlės slėpynių paieškas! Iš kur tiek telefonų? Ogi šaunūs tėveliai, atlikę revizijas savo namuose, rado tokių, kuriais vaikams buvo leista naudotis veiklose!

Taigi, į lauką ir fotografuojam! Iš pradžių nedrąsu, neaišku kur galėtų slėptis, ir sunku suprasti, juk nematyti. Bet paskui vaizduotė įsibėgėja ir vaikai su didžiuliu entuziazmu leidžiasi į paieškas! Kur gali slėptis? Po krūmu? Po gėle ar sūpuokle? Po medžio rąstu? O gal buvo susitikusi draugą šliužą? Vaik kiek įdomių akimirkų pavyko užfiksuoti, draugams ir auklėtojoms parodyti!

Sekančią dieną auklėtojos, sukėlusios  nuotraukas į planšetinius kompiuterius ir Smart lentą, skiria vaikams piešimo užduotį su IKT priemonėmis. Prasideda boružėlės kelionės piešimas… Pasižiūrėkite fotografijose kaip mums sekėsi.

 

Veiklos įgyvendintos remiantis projekto Inovacijos vaikų darželyje metodinėmis rekomendacijomis.

Informaciją parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aurelija Leišienė

 

Inžinerinių gebėjimų ugdymas

Tiltų ir daugiaaukščių namų statymas – puikios inžinerinį mąstymą plėtojančios veiklos, kurių pasirengimui reikėjo skirti pakankamai laiko, tačiau vaikai turėjo galimybę pasirinkti kiekvienas sau tinkamą tempą, kūrybiškai ją plėtoti.

Konstravimų pradžia centre prasidėjo nuo geometrinių figūrų surinkimo, tiltų statybos ir galiausiai – daugiaaukščių namų konstravimo skirtingose grupėse.

Vaikai, padedami auklėtojų, padėjėjų, skyrė daug laiko konstravimo pasirengimui – suko lazdeles iš popieriaus, išmušo skyles, jungė pagrindinius elementus, analizavo ir fiksavo kada konstrukcijos būna tvirčiausios. O kiek džiaugsmo pasiekus rezultatą! Sukonstruotais santvariniais tiltais keliavo išmaniosios bitutės, mašinėlės. Vaikams buvo pristatomi skirtingi tiltų tipai (santvarinis, arkinis, kabantis, vadukas) ir vaikai pateikė kai kurių jų puikius pavydžius.

Statant namus statymo darbai užtruko, nes susidurdavo su konstrukcinėmis problemomis, turėdavo keisti, taisyti, bet visa veikla teikė didžiulį malonumą, susidomėjimas neišblėso visos savaitės bėgyje. Kartu veikdami vaikai mokėsi bendradarbiauti, net lenktyniauti, stebėti kitų komandų veiklą, mokytis vieni iš kitų. Namus ne tik pastatė, bet atliko vidaus įrengimo darbus, pastatė baldus ir pan. Planuojama šiuos namus panaudoti žaidžiant kūrybinius vaidmeninius žaidimus. Statybų eigą kviečiame pažiūrėti 2 min. video https://drive.google.com/drive/folders/1GYwT5_jzCsTBboo_sdr-03RwGzh8GefK

 

Veiklos įgyvendintos remiantis projekto Inovacijos vaikų darželyje metodinėmis rekomendacijomis.

PARTNERIAI
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Bitė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Bitė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Sigutė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Sigutė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Gluosnis”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Gluosnis”
Klaipėdos regos ugdymo centras
Klaipėdos regos ugdymo centras
Panevėžio regos centras ,,Linelis”
Panevėžio regos centras ,,Linelis”
Sveikatiada
Sveikatiada
Sveika mokykla
Sveika mokykla
Lietuvos mažųjų žaidynės
Lietuvos mažųjų žaidynės
Coliukė
Coliukė