object2115633306  +370 (41) 52-39-25

 

object1838431219 Papilės g. 3, LT-76196 Šiauliai

Sportuoti – sveika. Tai žino kiekvienas darželinukas. O sportuoti su šeima ir su draugais – ypač smagu. Šiaulių Petro Avižonio ugdymo centro bendruomenė (ugdytiniai, mokytojai, padėjėjai, tėveliai) nuolatos kviečiama aktyviai leisti laiką, sveikatinimui išnaudoti ne tik įstaigoje turimas erdves, bet ir už įstaigos ribų.

Centro vaikai daug juda: lauke darydami mankštas, žaisdami judrius žaidimus, važinėdami dviratukais, paspirtukais, dalyvaudami užsiėmimuose baseine, atlikdami muzikines mankštas, laiką leisdami įrengtame sporto koridoriuje. Taip pat keliauja į žygius, skaičiuoja žingsnius, eina į parką pasivaikščioti, pabėgioti. Žiemą aktyviai dalyvauja „Žiemos olimpiados“ veiklose, vasarą – grūdinasi „Basų kojų take“. Mokslo metų baigimui buvo organizuota iškylautojų diena su įrengtu palapinių miesteliu: vaikai visą dieną praleido lauke žaisdami, sportuodami, lenktyniaudami, pramogaudami. Siekiant palengvinti ugdytinių adaptaciją judri veikla taip pat tampa geriausia priemone nukreipiant dėmesį ir suteikiant džiugių emocijų. O aktyvią fizinę veiklą keičia grupėse įrengti poilsio kampeliai, kur vaikai gali pabūti vieni, nusiraminti.

Pedagogės kartu su sveikatos priežiūros specialiste aptaria sporto, sveiko maisto, dantukų priežiūros naudą. Puoselėja vaiko asmens higienos, saugaus elgesio įstaigos aplinkoje įgūdžius (vaiko aplinkoje egzistuojantys pavojai sveikatai, elgesys su dviračiais, paspirtukais ir pan.).

Tėvai noriai įsijungia į renginių, akcijų organizavimą sveikatinimo tema (kartu dalyvauja, o priešmokyklinukams net pravedė mankštą), parūpina reikalingas priemones. Vienos grupės tėveliai net kiekvienam vaikui parūpino paspirtukus, kad kuo daugiau aktyviau vaikai judėtų lauke. Smagu, kad tęstinumas vyksta ir namuose su savo šeima: vaikai važinėja dviratukais, sportuoja, vaikščioja gamtoje, būna prie vandens, sporto aikštelėse, keliauja, plaukia baidarėmis, gamina sveikuoliškus užkandžius… O mes apie tai sužinome iš vaikų pasidalijamų įspūdžių ir tėvelių atsiunčiamų užfiksuotų akimirkų.

Ir toliau kviečiame visus būti sveikais, kuo daugiau laiko leisti lauke, judėti, džiaugtis buvimu kartu 🙂 Veiklos įgyvendinamos pagal sveikatą stiprinančios mokyklos programą „Judėk, draugauk ir sveikas auk“.

Aurelija Leišienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Šiaulių Petro Avižonio ugdymo centras

 

PARTNERIAI
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Bitė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Bitė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Sigutė”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Sigutė”
Šiaulių lopšelis darželis ,,Žilvitis”
Šiaulių lopšelis darželis ,,Žilvitis”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Gluosnis”
Šiaulių lopšelis-darželis ,,Gluosnis”
Šiaulių lopšelis – darželis ,,Coliukė”
Šiaulių lopšelis – darželis ,,Coliukė”
Klaipėdos regos ugdymo centras
Klaipėdos regos ugdymo centras
Panevėžio regos centras ,,Linelis”
Panevėžio regos centras ,,Linelis”
Sveikatiada
Sveikatiada
Sveika mokykla
Sveika mokykla
Lietuvos mažųjų žaidynės
Lietuvos mažųjų žaidynės